Funkcje Scontrol SMOK
System Monitoringu Odległych Kotłowni to znacznie więcej niż proste odczyty i zapisy parametrów. Dane odczytane z urządzeń są archiwizowane co zapewnia pełny obraz wydajności urządzeń w czasie. Moduł alarmowy nieustannie analizuje dane i powiadamia użytkowników o wszelkich sytuacjach wymagających interwencji. Funkcja kalendarza pozwala z kolei na planowanie przyszłych zapisów lub ustawianie ich cyklicznie, co ułatwia zarządzanie pracą systemu. Dodatkowo, dostępna jest możliwość zdalnej edycji harmonogramów dla wszystkich sterowników De Dietrich i Frisko oraz wybranych sterowników innych producentów
(Pełna lista obsługiwanych automatyk).
Wykresy
Wizualna reprezentacja archiwalnych danych pomaga łatwiej zauważyć anomalie w pracy instalacji. Dzięki naszemu systemowi wielokrotnie udało się namierzyć błędy w konfiguracji i podłączeniu urządzeń np. zaizolowanie czujnika temperatury zewnętrznej podczas remontu szkoły, awarię dolnej wężownicy w zasobniku cwu, zbyt wysoką temperaturę maksymalną kotła, przegrzania i niedogrzania obiegów grzewczych. Dodatkowo wykresy stanowią przydatne źródło informacji w kontaktach między serwisem grzewczym, a użytkownikiem końcowym pomagając zaplanować modernizacje instalacji i rozstrzygać spory.
Harmonogramy
Częstym działaniem w kotłowni jest zmiana obowiązujących programów czasowych. Scontrol SMOK pozwala na zdalną edycję programów czasowych w przyjazny dla użytkownika sposób. Harmonogramy przygotowane są na potrzeby konkretnych sterowników i dostosowane do ich sposobu działania. Wszelkie zmiany zapisywane są bezpośrednio na sterowniku, co pozwala na edycję lokalnie i zdalnie bez problemów z synchronizacją.
Kalendarz
Praca serwisu często wymaga rutynowych cyklicznych działań polegających na zmianie wartości konkretnych parametrów. Kalendarz pozwala na zdefiniowanie wydarzeń, które zostaną wykonane w określonym czasie i będą powtarzane codziennie, raz w tygodniu lub raz na miesiąc. Przykładowe wydarzenia to zmiana trybu pracy na ferie/zimowy w określony dzień, cotygodniowe podniesienie temperatury w zasobniku CWU, podniesienie temperatury w konkretnych budynkach na dwa tygodnie itp.
Powiadomienia alarmowe
Wszelkie błedy zgłaszane przez automatykę przekazywane są do użytkowników w formie powiadomień w aplikacji Scontrol Alarmy, jako sms, lub jako e-mail. W momencie wystąpienia, błędy są też zapisywane na liście alarmów, co pozwala na późiejsze ustalenie jakie zdarzenia miały miejsce w obiekcie. System ma również możliwosć definiowania dodatkowych warunków alarmowych generujących powiadomienia kiedy np. ciśnienie spadnie poniżej zadanej wartości, temperatury na obiegach grzewczych nie osiągają wartości zadanych, centrala Gazex zgłosi alarm, system straci połączenie z automatyką. Do alarmów można dodawać notatki oraz potwierdzać obsługę zdarzenia, dzięki czemu użytkownik końcowy, wie, że serwis jest świadomy problemu i zareagował. Każde urządzenie może posiadać wiele list alarmowych co pozwala podzielić warunki alarmowe wg. priorytetu i powiadamiać o nich różne grupy odbiorców.
Przykład subskrypcji
Obiekt posiada 5 predykatów alarmowych, z czego 3 należą do grupy A i 2 należą do grupy B. Konto serwis@smok.co subskrybuje obie grupy powiadomień, a użytkownik@smok.co subskrybuje jedynie grupę A. Spośród 3 widocznych na liście alarmów serwis@smok.co dostanie wszsytkie, a użytkownik@smok.co dostanie powiadomienie o awarii kotła oraz braku łączności z kotłownią, ale nie dostanie powiadomienia o zbyt niskim ciśnieniu w instalacji.
Przetestuj Scontrol
Zaloguj się do Systemu Monitoringu Odległych Kotłowni Scontrol korzystając z konta demo i przekonaj się czy jest dla Ciebie odpowiedni.